Ознака: ослободување

Општина Кисела Вода го честита 13-ти Ноември – Денот на ослободувањето...

Општина Кисела Вода го честита 13-ти Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје од фашистичките сили.  - Денеска, одбележувајќи го 13 ноември, ја славиме победата...

Мицкоски: Поради пандемијата и загаденостa, хронично болните да се ослободат од...

Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата од #COVID апелирам до Владата, министерот за здравство Филипче и до политичката комисија за заразни болести,...

Шилегов: Македонскиот народ успеа да се избори за слободата благодарение на...

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов испрати честитка до граѓаните по повод 11 октомври. - Драги сограѓани, Ви го честитам Денот на народното востание со најискрени...

„Меѓаши“: Да се врати мерката за ослободување од работа на еден...

Мерката за ослободување на едниот од двајцата вработени родители за деца до 10 години треба да е сè уште на сила, уште повеќе сега,...

Зел пари лажејќи дека може да ослободи затвореник од Шуто Оризари

Вчера во 14 часот во СВР Скопје, Т. П. (56) од с. Ногаевци пријавил дека на 12.9.2020 бил измамен од едно лице. Според пријавеното,...

Дел од болницата „8-ми Септември“ ќе се ослободи за пациенти што...

Во наредните десетина дена почнуваат подготовки за ослободување на дел од капацитетите во ГОБ „8-ми Септември“, најави министерот за здравство, Венко Филипче, кој оствари...

Угостителските објекти во Прилеп ослободени од плаќање комунална такса

Угостителските објекти, рестораните, кафетериите, обложувалниците во Прилеп се ослободени од плаќање комунална такса во висина од околу 3.3 милиони денари. Оваа одлука за ненаплаќање...

Вашингтон ослободи уште еден ирански научник

Уште еден ирански научник, кој минатата недела е пуштен од затвор во САД, во рамки на размената на затвореници, утрово пристигна во Иран, пренесе...

Во кој правец ќе тргне трката за Белата куќа

Повеќето експерти сметаат дека Трамп од судењето излегол само посилен, на поцврста позиција од претходно, на што веќе укажуваат резултатите од најновите анкети. На...

Во Тирана од Заев побарана слобода за албански политички затвореници

На денешниот самит на Западен Балкан во Тирана, на кој учествуваат премиерот Заев, неговиот албански колега, Еди Рама, и српскиот претседател, Александар Вучиќ, македонскиот...