Ознака: ослободена

Ослободена Италијанката која пред две години беше киднапирана во Кенија

Италијанката, Силвија Романо, која беше киднапирана во Кенија пред две години е ослободена и се очекува денеска да се врати дома, соопшти италијанската Влада. -...

Русинката Марија Бутина ослободена од затвор во САД

Русинката Марија Бутина, која во САД е обвинета за обид за шпионажа, денеска излезе од затвор, соопшти федералната американска затворска служба. Бутина, беше уапсена во...