16.8 C
Skopje
19.10.2021 - 15:03

Ознака: освои

Ѓорческа освои нови бодови за напредок на ВТА-листата

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа загуби во финалето на турнирот на тврда подлога во Трнава (Словачка) за награден фонд од 25.000 долари, од Софија Лансере...

Ѓорческа освои два трофеја во низа со само три загубени сета

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа за седум дена освои два трофеја. Таа славеше вчера на турнирот во Анталија (Турција), каде што го освои трофејот и...

Лина Ѓорческа го освои 10-от трофеј

Македонската тенисерка, која победи на турнирот во Анталија во поединечна конкуренција, има освоено вкупно 51 трофеј Лина Ѓорческа е победничка на тенискиот турнир во Анталија...

Љама го освои „Златниот гонг“

Тој во финалната борба со технички нокаут во втората рунда го победи Романецот Вас Норберт, со што го освои „Златниот гонг“. Оваа спортска манифестација,...

Хамилтон утре може да ја освои титулата, но зависи од Ботас

Луис Хамилтон утре (20.10 часот) на трката за големата награда на Мексико може да ја обезбеди шестата титула светски првак во Формула 1. Британецот,...

Медведев го освои Шангај

Данил Медведев ја продолжи неверојатната серија на победи. Рускиот тенисер го освои Мастерсот во Шангај и заработи 1,3 милиони долари. Медведев го одигра шестото...

„Измамничките од Волстрит“ со Џенифер Лопез ја освои публиката

Филмската проекција на криминалистичка драма „Измамничките од Волстрит“, со Џенифер Лопез во главна улога, ја освои публиката на Меѓународниот филмски фестивал, кој неодамна се...

Филмот „Паразит“ освои „златна палма“ во Кан

Јужнокорејскиот филм „Паразит“ на режисерот Бонг Јон Хо е добитникот на наградата „златна палма“ на 72-от Кански фестивал, гран при доби „Атлантик“, филмот на...