Ознака: освежување

Павлов: Тренинг-кампот во Дубаи беше големо карате-освежување

Во Дубаи повеќе се работеше на техничко-тактичкиот дел, трениравме двапати дневно, а тренинзите ги водеа искусни тренери од Казахстан и од Иран. Сега ме...

По Ајакс и Ајнтрахт е фудбалското освежување сезонава

Два тима од Англија, Арсенал и Челси, и по еден од Шпанија и од Германија, Валенсија и Ајнтрахт се пласираа во полуфиналето на фудбалската...