Ознака: осама бин ладен

Отворањето на училиштата на Флорида е како ловот на Бин Ладен

Гувернерот на американската сојузна држава Флорида, Рон Десантис, ги спореди потешкотиите при отворањето на училиштата во новата учебна година за време на пандемијата, со...

Белата куќа потврди: Синот на Бин Ладен е убиен во анти-терористичка...

Белата куќа денеска соопшти дека Хамза бин Ладен, син на убиениот лидер на терористичката Ал-Каеда, Осама бин Ладен, кој и самиот беше значајна милитантна...

ИСИЛ против Ал каеда

Најинтересната промена во однесувањето на Ал каеда по смртта на Осама бин Ладен е тоа што организацијата повеќе не е „опседната“ од желбата да...

Наводната смрт на синот на Осама бин Ладен држена во тајност?

Синот на Осама бин Ладен, Хамза бин Ладен, кој се сметаше за наследник на лидерското место во Ал Каеда и кој постојано се закануваше...

Подемот на синот на Бин Ладен потврден со брак во знакот...

Хамза бин Ладен, синот на озлогласениот лидер на Ал каеда, Осама бин Ладен, стапил во брак со ќерката на Мохамед Ата, водачот на терористичките...

Мајката на Бин Ладен проговори за саканиот син кој го загуби...

Мајката на озлогласениот терористички лидер Осама бин Ладен, Алија Ганем, првпат зборуваше за нејзиниот син 17 години по нападите на Светскиот трговски центар во...

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://gogoanime.be. See more kenja no mago gogoanime

The Promised Neverland (https://animeheaven.pro/m/dO6n) Episode 12 at website https://animeheaven.pro sites like animeheaven