13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 6:56

Ознака: осака

Осака и Азаренка го откажаа учеството на турнирот во Вухан

Победничката на УС Опен, Наоми Осака (Јапонија) и поранешната светска тенисерка број 1 Викторија Азаренка (Белорусија) го откажаа своето на турнирот во Вухан (Кина)...