-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 9:23

Ознака: „Орце Николов“

Со паметни решенија се средува паркирањето на Орце Николов

Паметно паркирање и осветлување ќе добие улицата Орце Николов во општината Центар. Како што информираа од Општината, Центар ќе стане првата општина што ќе...

Започнува претпоследната фаза од реконструкцијата на улицата Орце Николов

Утре започнува изведбата на петтата фаза од реконструкцијата на улицата Орце Николов во Дебар Маало. - Во оваа фаза се предвидува целосно затворање на улицата...

Богдановиќ: Паднатото дрво на „Орце Николов“ покажа дека има болни дрвја

Денешната слика од паднатото дрво на улицата Орце Николов кај Соборниот храм во општина Центар е само доказ за потенцијалната опасност од старите, болни...

Матурантите денеска полагаа мајчин јазик

Оваа учебна година, за полагање државна матура се пријавиле 15.294 матуранти. Од нив 7.050 од гимназиско образование, 7.983 од средно стручно образование и 261...

СКОПСКО – инфо

Градинката „Орце Николов“ доби нови тоалети Општината Карпош изврши целосна реконструкција на тоалетите за децата од осум месеци до тригодишна возраст во објектот на предшколската...

Шест ученички од „Орце Николов“ направија илустрирана верзија на „Дневникот на...

Можам да отстранам сè кога пишувам; мојата тага исчезнува, мојата храброст се раѓа, вели Ана Франк во својот дневник кој претставува сведоштво за она...

Градинката „Орце Николов“ доби филтер за почист воздух

Во занималните каде што се згрижуваат деца од осум месеци до тригодишна возраст во градинката „Орце Николов“, во Карпош 3, поставен е филтер „нанокс“,...

Врсниците ме натераа да мислам дека не вредам како другите

ПО ДОЛГОГОДИШНОТО ИСКУСТВО СО ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО Имам завршено гимназија, учев во „Орце Николов“. Таму бев изложена на врсничко насилство подолго време. Бев една од трите...

Без вода утре корисниците од улицата „Орце Николов“

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот до завршување на работите ќе имаат корисниците од ул.„Орце Николов“ во Скопје, на потегот од ул.„Аминта Трети“ до...

Единаесет средни училишта ќе станат енергетски ефикасни

Средните училишта „Димитар Влахов“, „Јосип Броз-Тито“, „Орце Николов“, „Кочо Рацин“, „Никола Карев“, „Боро Петрушевски“, „Здравко Цветковски“, „Панче Арсовски“, „Сарај“, „Панче Караѓозов“ и „Михајло Пупин“...