Ознака: Орце Камчев

СЈО бара Камчев да биде донесен со полиција за да сведочи...

Судијката Александра Ристеска го одложи денешното рочиште за предметот на СЈО, „Тортура” поради отсуство на обвинетиот Метуш Шабани, поради повреда на коленото која се...

Кривичен со образложение за патната исправа на Камчев

Кривичниот суд во Скопје излезе со соопштение во врска со патната исправа на бизнисменот Орце Камчев, кој е еден од осомничените во предметот од...

Нема одлука од скопска Апелација за жалбата на Камчев

Апелацискиот суд Скопје денеска одржа седница во врска со жалбата на одбраната на бизнисменот Јордан Камчев да му биде укинат куќниот притвор во случајот...

Орце Камчев еден од приведените?

СЈО во соработка со МВР, денес изврши 12 претреси, по кои пет осомничени лица се лишени од слобода. Се очекува во текот на денов,...

СЈО отвори истрага „Империја“, пет лица приведени

Специјалното јавно обвинителство ја извести јавноста дека по спроведена опсежна предистражна постапка, во која се преземени десетина предмети што се воделе пред надлежни обвинителства...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе...