Ознака: Орце Камчев

Јовановски до Камчев: Мајка ти и сестра ти први ќе бидат...

Бојан Јовановски во дел од снимката им објаснува на Камчев и Камчева дека сестрата и мајката на Орце први ќе бидат исклучени од одредена...

Камчев во разговор со Јовановски: За љубов се потребни двајца

Обвинетиот Бојан Јовановски во телефонски повик кон Орце Камчев му вели дека се сомнева оти некој го слуша ниниот разговор, а пак, оштетениот Камчев...

Менаџирањето околу Заев веќе е смислено и завршено

Договори како да се постапи во постапка на СЈО меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски се слуша во снимките кои се објавуваат во судница....

Јовановски: Имам рак на желудник, а вие ми вршите тортура

Со изложување детали за здравствената состојба на Бојан Јовановски почна судењето за случајот „Рекет“, каде што денеска треба да се слушаат снимките обезбедени од...

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ не сака да се расчисти случајот „Империја“

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски во спрега со обвинети и осомничени лица прават сѐ за да и наштетат на правната држава - изјави на прес-конференција...

Стефанова тврди дека Јанева барала спогодби за Камчев

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова пред судот рече дека нејзината поранешна шефица Катица Јанева на состанок наложила да се пуштат од притвор и...

Боки 13 беше како специјален јавен обвинител, тој знаеше сѐ

Во продолжението на судењето за случајот „Рекет”, сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева, рече дека 350 илјади евра за рекет за подобра положба на...

Камчева: Боки 13 бараше да повлекувам текстови поврзани со синот на...

Сoпругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, на денешното сведочење рече дека преку Зоран Милески-Кичеец, Боки 13 барал да се повлекуваат текстови од портали поврзани...

Камчев: Филипче ми e пријател и немаше никакви бизнис зделки со...

Бизнисменот Орце Камчев по судењето за „Рекет“ запрашан за врските меѓу него и министерот за здравство Венко Филипче не сакаше многу да коментира, а...

Камчев: Алчноста на Катица за пари беше клучна во оваа работа

Бизнисменот Орце Камчев по денешното сведочење за случајот „Рекет“ откако излезе од судот уште еднаш потенцираше дека Бојан Јовановски, Катица Јанева, но и обвинителката...