Ознака: Орце Камчев

Нови 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски

Одредени уште 30 дена притвор за бизнисменот Орце Камчев. Одлуката ја донесе Кривичниот суд по барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и...

Груевски, Камчев и Мијалков обвинети за „Плацовите на Водно“

Обвинителството бара поранешниот премиер Никола Груевски, заедно со неговиот кум Ристо Новачевски, поранешниот директорот на УБК, Сашо Мијалков, бизнисменот Орце Камчев, неговата мајка Ратка...

Пендаровски негира дека службената белешка за Камчев излегла од неговиот кабинет

Шефот на државата, Стево Пендаровски, е загрижен што службената белешка со назнака „строго доверливо“ од Агенцијата за национална безбедност, по која на бизнисменот Орце...

Одбраната на Камчев поднесе кривични пријави за судиите кои му одредија...

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена за предметот „Плацови на Водно“, а...

Нови 30 дена притвор за Камчев

Основниот кривичен суд Скопје му го продолжи притворот за дополнителни 30 дена на бизнисменот Јордан Камчев. - Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи...

Одбраната на Камчев поведува постапка за утврдување на незаконитост на докази

Доказот со кој Орце Камчев е во притвор, е незаконит и треба да биде исфрлен од постапката, истакна адвокатот Тони Менкиноски, кој го застапува...

За третманот на Камчев се огласија одбраната, омбудсманот и затворската управа

Управата за извршување на санкции соопшти дека Орце Камчев добива третман како и секое друго притворено лице во Македонија, откако тим од канцеларијата на...

Камчев до Јовановски: Ти платив 300.000 евра додека купував време за...

Бизнисменот Орце Камчев на сведочењето за „Меѓународен сојуз“ кажа дека проектот кој му бил нуден од Бојан Јовановски со потпис од Лазар Јанев син...

Камчев: Синот на Катица Јанева беше потпишан на проектот за старечки...

Бизнисменот Орце Камчев бараше на обвинителна клупа да бидат и Лазар Јанев, синот на Катица Јанева и Зоран Милески-Кичеец кој го нарече амнестиран. Камчев...

Камчев побара да биде изземен како сведок за „Меѓународен сојуз“, судот...

Бизнисменот Орце Камчев одби да биде сведок во случајот „Меѓународен сојуз“ бидејќи бил нарушен неговиот кредибилитет. На ваквото барање се спротивстави обвинителката Ивана Трајчева...