6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 12:55

Ознака: орхидеи

Колонија со ретки орхидеи диво изникна во Лондон

Колонија со ретки орхидеи е пронајдена во една градина на покривот на банка во центарот на Лондон. Ова е првпат оваа орхидеја да се...