3.2 C
Skopje
8.12.2019 - 23:13

Ознака: оружје

Светските сили ја поздравија одлуката на Северна Кореја

Москва, 21 април 2018 (МИА) - Претседателот на САД, Доналд Трамп реагираше веднаш на „Твитер“ на веста дека Северна Кореја ќе ги прекине тестовите...

Северна Кореја ги прекинува нуклеарните и ракетните тестови

Северна Кореја соопшти дека ги прекинала тестовите на балистичките ракети со долг домет и планира да ги затвори полигоните за тестирање на нуклеарни бомби.  Севернокорејските...

САД ѝ се закануваат на Турција со санкции поради руските...

Купувањето на систем за противвоздушна одбрана С-400 од Русија, може да ја соочи Турција со санкции во согласност со американскиот Закон за спротивставување на...

Москва: Трката во вооружување стана реална опасност

Трката во вооружување во светот денес стана опасна реалност, поради акциите на западните земји, изјави раководителот на Одделот за неширење и контрола на нуклеарното...

(Обновено): Повредените војници се со рани и скршеници на нозете

Двајца припадници на АРМ од тетовската касарна се ранети при чистење на оружје рано претпладнево,а поради сериозноста на повредите по првичната интервенција во Тетово...