-11 C
Skopje
18.1.2019 - 7:16

Ознака: оружен напад

Смртоносен оружен напад покрена потрага и ја блокира Виена

Едно лице загина, а едно е повредено при оружен напад во центарот на Виена, соопштија австриските власти. Инцидентот се случил во ресторан.  Полицијата е во потрага...

Пукање во средно училиште во САД

Полицијата одговорила на дојава за пукање во средното училиште „Топсејл“ кај градот Вилмингтон, во сојузната држава Северна Каролина во САД, пренесува магазинот „Тајм“. Повеќе единици...

Пукотниците и кантри-музиката трагично споија необична група луѓе во САД

Оружениот напад во Калифорнија во кој беа убиени најмалку 13 луѓе, има сличности со најмасовниот убиствен напад во поновата американска историја што се случи...

„Гоустфејс“ го тероризираше Менхетн на Ноќта на вештерките

Вооружен напаѓач со маска од филмот „Врисок“ се впуштил во бегство, откако застрелал две лица во Менхетн на Ноќта на вештерките, според информациите од...

Напаѓачот од Питсбург, Брејвик и Руф обединети во искривените сфаќања

Немаше логично објаснување за масакрот во синагогата во Питсбург во кој настрадаа 11 луѓе, но откако медиумите го идентификуваа напаѓачот Роберт Бауерс и стекнаа...

Критиките и молбите нема да го спречат Трамп да го посети...

Се очекува американскиот претседател Доналд Трамп да го посети Питсбург за да оддаде почит на 11-те жртви во оружениот напад во синагогата „Дрво на животот“,...

Најмалку единаесет загинати при оружен напад во Нигерија

Во оружен напад во северозападниот дел на Нигерија загинаа најмалку 11 лица, а 20 се повредени. Полицијата соопшти дека непознати лица пукале во група луѓе...

Полицијата трага по „маријачите“ по смртоносниот оружен напад во Мексико Сити

Вооружени напаѓачи во центарот на Мексико Сити убиле три лица и повредиле седуммина. Нападот се случил на плоштад каде имало голем број туристи. Тројцата напаѓачи,...

Прељуба, развод и пукотници

Хавиер Касарез кој вчера ја уби неговата сопруга и уште четири лица во оружен напад во Бејкерсфилд, САД, пред да си го одземе животот,...

Најмалку шест жртви во нападот врз нафтена компанија во Триполи

Вооружени мажи ја нападнаа денеска централата на Националната нафтена компанија (НОС) во либискиот главен град Триполи каде се регистрирани експлозија и истрели, јавија западни...