13 C
Skopje
24.10.2020 - 21:10

Ознака: „Орестија 1/4“

Претставата „Орестија 1/4“ на сцената на МКЦ

Премиерната изведба на сите четири дела заедно е предвидена за МОТ во 2020 година Изведба на претставата „Орестија 1/4“, која го истражува местото на хорот...

„Орестија 1/4“ на репертоар во МКЦ

Изведбата на претставата „Орестија 1/4“ ќе се одржи вечерва во МКЦ со почеток во 20 часот. Претставата е дел од The Chorus Project – проект...

„Орестија 1/4“ го истражува местото на хорот во античката драма

Премиерна изведба и прва реприза на претставата „Орестија 1/4“ ќе се одржат вечерва и утревечер во МКЦ. Претставата е дел од „Хорус проџект“, поддржан...