-2.4 C
Skopje
25.2.2020 - 7:50

Ознака: орден

Путин даде орден за храброст на американски астронаут

Рускиот претседател потпиша указ за одликување на Ник Хејг, кој заедно со рускиот астронаут Алексеј Овчинин се соочи со животна опасност кога нивното летало...

Мета го одликуваше Месиќ со орден „Национално знаме“

По повод 106-годишнината од прогласувањето независност на Република Албанија, албанскиот претседател Илир Мета со орден „Национално знаме“ го одликува поранешнот хрватски претседател Стипе Месиќ. Според...

Роберт Јанкулоски доби француски орден витез

Фотографот Роберт Јанкулоски, долгогодишниот партнер во соработката помеѓу Нормандија и Македонија, деновиве беше одликуван со орденот витез во областа на уметноста и книжевноста, а...

Легијата на честа не секогаш е за најдостојните – другата страна...

На познатиот велосипедист Ленс Армстронг му беше одземен орденот, холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, исто така, ќе го загуби неговото одликување, додека сирискиот претседател Башар...