36.8 C
Skopje
4.8.2021 - 15:06

Ознака: организација

Пандемијата најскапо ги чини најсиромашните

Без да се направат напори за отворање пристојни работни места, без поддршка за најчувствителните социјални групи и без заздравување на најпогодените области на стопанството,...

Бах најавува безбедна организација на ЛОИ

Не можам да го дадам точниот број гледачи што ќе може да бидат на трибините, но според извештаите од тест-настаните во Јапонија, мислам дека...

Навестувања за воскреснување на терористичката организација ИСИЛ

Деновиве неколку сериозни аналитичко-истражувачки медиуми, повикувајќи се на безбедносни извори, ја лиферуваа информацијата во која се предупредува дека екстремистичко-фундаменталистичката организација, позната како Исламската држава...

Македонија се кандидира за организација на две одбојкарски ЕП

Убеден сум дека ќе го добиеме домаќинството и на двете ЕП (за јуниорки во 2022 и за сениори во 2023 - н.з.), а со...

Русија бара организација за безбедност во Персискиот Залив

Русија повика на формирање организација за безбедносна соработка во Персискиот Залив, соопшти руското МНР. - Практичните чекори кон придвижување на процесот би можеле да се...

Гоце Делчев бил врховен судија на Македонската револуционерна организација!

Пишува: Блаже Миневски Во спомените објавени педесет и пет години по неговата смрт во Скопје, војводата Никола Петров Русински, близок соработник на Гоце Делчев и...

Елегантни идеи за организација на домот

Од добри идеи за организација на домот никогаш не е доста, но организиран дом значи организиран ум. Постојат многу начини со кои можете да...

Модели и принципи за реформа и организација на безбедносниот систем во...

ЕКСПЕРТСКО ГЛЕДАЊЕ НА МОДЕЛИТЕ ЗА ПРЕСТРУКТУРИРАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСНИОТ СЕКТОР (2) Поради големото значење на реформите од областа на безбедноста и високиот степен на јавен интерес...

Јужна Кореја сака да организира СП во фудбал заедно со Северна...

Јужна Кореја ќе ги повика Северна Кореја, Кина и Јапонија да поднесат заедничка апликација за организација на Светското првенство во фудбалот во 2030 година. Претходно,...