Ознака: Општина Чаир

Во ниту еден момент не го изгубивме фокусот од реализирањето на...

ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЧАИР, ВИСАР ГАНИУ Сакам 2021 година да нѐ направи, пред сѐ, посвесни за потребата од мирен соживот меѓу нас без...

Локалните власти во Чаир бараат засилени полициски мерки

Претставници на МВР, вчера (9 јуни), присуствуваа на седница на локалниот Совет на Општина Чаир, на тема „Потреба за почитување на мерките на Министерство...

Најголем дел од заболените во Скопје се од Чаир

Најголем број од активните случаи на коронавирус во Скопје се од Чаир, по што следат Сарај, Аеродром, Бутел и Гази Баба, покажуваат податоците на Институтот...

Градоначалникот на Чаир: Ризикот е голем, апелирам да ги почитувате мерките

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките, бидејќи ризикот е се уште голем. По информациите дека голем дел од новозаразените...

Општина Чаир ќе додели 12 илјади евра помош за Албанија

Општина Чаир ќе додели 12.000 евра помош за погодените од земјотресот што утринава ја стресе Албанија. Ваквата одлука била донесена едногласно на вонредна седница...

Акција за собирање кабаст отпад во општината Чаир

Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ - Скопје во периодот од 16 до 19 јули ќе спроведе акција за собирање кабаст отпад во општината Чаир. Законот...

Се расчистуваат дивите депонии во општината Чаир

Екипите на јавното претпријатие „Комунална хигиена“ - Скопје изминативе денови исчистија приближно 30 кубни метри отпад од две диви депонии лоцирани во општината Чаир....

Почнува гасификацијата на Општина Чаир

Со потпишување на договорот за приклучување на детската градинка „Снежана“, основното училиште „Исмаил Ќемали“ и административната зграда на Општина Чаир во системот за пренос...