2.8 C
Skopje
26.10.2021 - 3:19

Ознака: опција

Опција на Јутјуб за „слика во слика“ на Ајфон и Ајпед

Апликација на видеосервисот Јутјуб наменета за оперативниот систем иОС на компанијата „Епл“ ќе им овозможи на корисниците опција „слика во слика“. Тоа е опција што...

Вакцината на „Фајзер“ засега единствена опција за Македонија

Процесот на вакцинација против ковид-19 на големо е почнат во регионот и во светот. Во игра се мноштво различни вакцини од различни производители и...

Карантинот сега не е опција

Засега домашните здравствени власти велат дека карантинот не е опција, но немаат јасен одговор кој е планот Б, како да се одговори најсоодветно за...

Не се размислува за онлајн-настава, можна опција е учење преку телевизија

КАКО ЌЕ СЕ НАДОМЕСТИ МАТЕРИЈАЛОТ ШТО ГО ПРОПУШТААТ УЧЕНИЦИТЕ Основците и средношколците веќе четири дена не одат на настава по одлуката училиштата да бидат затворени,...

„Инстаграм“ ќе се бори против малтретирањето со нова опција

Инстаграм објави нови мерки со цел да се справи со малтретирањето на својата платформа. Од оваа недела, ако корисникот напише коментар кој е идентификуван од...

Зошто третата опција е императив?

На последните три парламентарни избори (2011, 2014 и 2016 година), коалициите на двете македонски партии освоија 98, 95 и 100 места во Собранието. Односот...