Ознака: оптимист

Елмас: Нѐ очекува финале, оптимист сум

Ќе биде тежок натпревар, влогот е голем, но за ова се подготвувавме и сите заедно ќе се обидеме да го дадеме својот максимум за...

Станете оптимист, не е многу тешко

Постојат ситуации кога ситници можат да ве исфрлат од такт и да ви го уништат денот. На пример, билет за паркирање, расправија со шефот,...

Рама не е оптимист за почеток на преговорите со ЕУ

Премиерот на Албанија, Еди Рама, изјави дека не е оптимист за почеток на преговорите со Европската Унија. -Дали сум оптимист? Не - изјавил Рама за...

Гледајте на нештата од нивната подобра страна

проф. д-р Кирил Темков Јас сум оптимист затоа што знам, верувам дека сѐ може да биде подобро и дека ќе надвладеат добрите луѓе и правилните...

Жбогар: Останувам оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

За да се постигне договорот од Преспа, беа потребни решителност, посветеност и лидерство од двете страни и тоа е забележано со потпишувањето, преку процесот...