Ознака: опстанок

Девет екипи се во трка за опстанок

На едно коло до паузата во ракометната Лига на шампионите поради Светското првенство, а пет до завршувањето на групната фаза, три екипи од групата...

Германија ќе игра за опстанок?

Во Париз, во меч од фудбалската Лига на нации, лига А, светскиот првак Франција ја совлада Германија (2-1), која го доживеа шестиот пораз годинава,...

Условен опстанок на ЕУ

Помина уште еден самит на ЕУ, на кој повторно бевме сведоци на уште еден млитав договор и на многу мрачни сценарија за судбината на...