Ознака: опозиција

Власта и опозицијата утре во нов обид да се усогласат за...

Работните тимови на власта и на опозицијата утре ќе одржат нова средба во обид да се постигне согласност за законот за јавно обвинителство со...

Вучиќ: Опозицијата да каже дали сака избори или мојата глава

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека „опозицијата конечно треба да му каже на народот што сака, дали избори или неговата глава“, и порача да...

Вучиќ: Опозицијата да каже да ли е за избори или сакаат...

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи...

Власта и опозицијата со стари позиции во нов обид да се...

Без најави за поместување на позициите, работните групи на власта и опозицијата денеска треба повторно да се состанат во обид да се усогласат околу...

Опозицијата ќе ги поднесе забелешките на законот за јавно обвинителство

Работната група на опозицијата денеска треба до владината работна група да ги поднесе своите амандмани на Предлог законот за јавно обвинителство со кој се...

Опозицијата не се откажува од смена на Рама

По завчерашните големи антивладини протести, вчера состојбата во Албанија е мирна. По апсењата на дел од учесниците на протестот, лидерот на албанската опозициска демократска...

Власта и опозицијата без договор за СЈО, нов обид в петок

Работните групи на власта и опозицијата на вчерашната прва средба не постигнаа согласност околу предлог-законот за Јавното обвинителство со кој се решава и статусот...

Во протестите во Белград повредени шест полицајци и приведени 18 лица

По ултиматумот на опозицијата за ослободување до денеска до 15 часот на сите приведени по вчерашните протести во Белград и блокадата на Претседателска палата во...

Власта и опозицијата ги почнуваат разговорите за иднината на СЈО

Работните групи кои беа формирани според договорот од последната средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска треба да се...

Заврши протестот на опозицијата во Белград, бараат властите да ги ослободат...

Протестот на опозицијата во Белград заврши вечерва околу 18 часот со обраќање на лидерот на Двери, Бошко Обрадовиќ кој рече дека бараат до утре...