Ознака: опозиција

Опозицијата почнува со кампања за бојкот на изборите

Некои од опозициските партии во Србија почнаа со кампањата за бојкот на парламентарните избори, која треба да биде продолжување на борбата за нормализација на...

Игра со нервите околу СЈО

Нејасна и опасна е играта помеѓу власта и опозицијата, со оглед на тоа дека во нерешениот проблем постои сериозен потенцијал за нова политичка криза...

Нема живот без партија

Партија, партија. Оваа партија, онаа партија. Партија на власт, партија во опозиција. Едната партија ваква, другата таква. Просто да имаш чувство дека луѓето повеќе...

Почна лидерската средба меѓу власта и опозицијата

Почна лидерската средба меѓу власта и опозицијата, на која повторно ќе се стави на дневен ред Законот за јавно обвинителство, со кој би се...

Опозицијата мора да падне

Еве ги Боки и Фрики на скалите од хотелот, пред да започне журката... На оваа фотографија се Боки и Фрики додека наздравуваат... Тука се...

Mанчевски ја повика опозицијата да даде придонес за Законот за Јавното...

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски ја повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ да покаже дека навистина е за правдата со тоа што ќе даде придонес да се донесе...

Вучиќ: Опозицијата сонува за македонско сценарио во Србија

Опозицијата го сонува македонското сценарио и му се моли на Бога дека исто како и Боки 13, ќе носат торби со по милиони евра...

Власта и опозицијата повторно ќе расправаат за СЈО

Претставници од власта и опозицијата седнаа на заедничка маса во обид за договор за новиот закон за обвинителство, со кој треба да се реши...

Заев се надева на консензус со опозицијата за законот за јавно...

Премиерот Зоран Заев денеска во општина Новаци, на настанот по повод увидот на напредокот на работите на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола,...

Опозицијата бара промени во РТС, Вучиќ вели дека таа е независна

Претставниците на новинарските здруженија на вчерашното трето продолжение на политичкиот дијалог меѓу власта и опозицијата предупредија на нерамноправниот третман на медиумите во Србија. Претставникот...