Ознака: опозиција

Левица се приклучува на протестите најавени за вечерва

Политичката партија Левица соопшти дека го поддржува народниот револт и ги повикува граѓаните на протестот што е најавен за вечерва од страна на опозицијата. -...

Опозицијата бара надзорна расправа во Собранието за „Еуростандард банка“

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието ќе достави барање за спроведување на надзорна расправа за утврдување на причините и извршувањето на законите во...

Собранието не расправаше за новите мерки, опозицијата побара дополнително време

На барање на опозицијата, во Собранието денеска не се расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести. На собранискиот...

Владата ѝ подава рака на опозицијата за соработка на патот кон...

Вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров во гостување на ТВ Сител изјави дека Владата ѝ подава рака на опозицијата за соработка на патот кон Европската...

Села: ДУИ да го исполни ветувањето за премиер Албанец или да...

Ако не се прифати ветувањето на ДУИ за премиер Албанец, Ахмети треба да замине во опозиција, смета лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села....

Коронавирсот ги обедини власта и опозицијата во Битола

Коронавирусот ги обедини власта и опозицијата. Денеска претседателот на Комисијата за безбедност при Советот на Општина Битола и лидер на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Иванчо...

Власта на избори, опозицијата за бојкот, а Македонците?

Трите партии на Македонците во Србија сѐ уште не зазеле став за тоа дали и како ќе учествуваат на парламентарните избори во Србија. Неизвесно...

Протестите на власта и на опозицијата со заеднички именител

Партиите се кренаа на нозе барајќи правда и против неефикасноста на правосудството. Која е причината за ваквите случувања? Дали македонскиот правосуден систем е урнисан до...

Опозицијата бара дијалог со власта со посредство на ЕУ

Европската Унија да биде вклучена во дијалогот, побара Дритан Абазовиќ, лидер на црногорското граѓанско движење УРА, како одговор на премиерот Душко Марковиќ, кој испрати...

Опозицијата влезе во неизвесната операција „бојкот“

Клучната дилема е како ќе се постави меѓународната заедница во однос на признавањето на изборните резултатите во Србија, ако се има предвид искуството со...

Watch My Hero Academia 4 Episode 7 at ANIMEFLIX animeflix god of highschool

Watch Attack on Titan Season 3 Episode 3 (https://funimationfree.com/m/kEo0/ep-3) at website https://funimationfree.com. See more funimation playstation