Ознака: опожарени возила

Опожарени три возила во Скопје

Три автомобили вчера биле опожарени на улицата Отокар Кершовани во Скопје. Според пријавеното, 21-годишната А.А. од село Мирковци, Скопско, откако го паркирала возилото забележала...

Опожарени три возила во подземна гаража во Скопје

Во скопската полиција синоќа по полноќ било пријавено дека во подземна гаража на улицата „Босна и Херцеговина“ настанал пожар во неколку возила. По полицискиот увид...

Опожарени две возила во гаража во Кисела Вода

Две патнички возила се опожарени во пожар што ноќеска се случил на улицата „Димо Хаџи -Димов“ бр. 123 во скопската населба Кисела Вода. Пожарот избувнал...

Опожарени две возила во катна гаража во Скопје

Во катната гаража на улицата „Стефан Јакимов Дедов“ во Скопје било опожарено патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на К.Б. од Скопје. Како што...

Во Скопје во првото тримесечје намерно се опожарени 20 возила

Со намера или случајно, не запира трендот на опожарување возила, било да се паркирани на паркиралишта, пред нечиј дом или на друго место, и...

Опожарени три возила во Скопје

Три патнички возила изутрината се опожарени на ул. „Мирослав Крлежа“ во Скопје, соопшти полицијата. Во Единицата за информации и команда Скопје изутрината во 05:18...