0.3 C
Skopje
26.1.2020 - 10:55

Ознака: операција

Советот за безбедност поделен во однос на турската операција во Сирија

Советот за безбедност на ОН не успеа ноќеска да постигне обединета позиција за турската офанзива во североисточна Сирија. Европските членки бараат турската офанзива врз курдските...

Одложено судењето за несреќата кај Ласкарци

Судењето за катастрофалната несреќа кај Ласкарци во која животот го загубија 16 лица, кое беше закажано за денес, беше откажано поради отсуство на еден...

Хируршка интервенција на обвинетиот Ристовски го одложи „Титаник“

Поради хируршка интервенција на обвинетиот Леко Ристовски, денеска повторно беше одложено рочиште за случајот „Титаник“ кој се однесува на изборни нерегуларности. Минатото рочиште исто...

Берлускони успешно опериран

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, лапароскопски бил опериран во болница во Милано, поради опструкција на црева. Кабинетот на 82-годишниот политичар соопшти дека операцијата била успешна...

Почнува операцијата придобивање нови гласачи

Тесната разлика во гласовите што ги добија двата противкандидата Стево Пендаровски на СДСМ и Гордана Сиљановска-Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ во трката за нов шеф...

Мик Џегер на операција, „Ролинг стоунс“ ја откажаа турнејата

Фронтменот на легендарната рок група „Ролинг стоунс“ Мик Џегер оваа недела ќе оди на операција на срцето. Како што пренесуваат светските медиуми, Џегер ќе...

Со операцијата „Преспа“ е пресечен Гордиевиот јазол, се очекува залечување на...

Безмалку три децении односите меѓу Република Македонија (по ново РСМ) и Република Грција (РГ) беа оптоварени со еден ирационален и апсурден спор за името...

Спасувачи се обидуваат да спасат девет лица заробени во рудник во...

Девет рудари се заробени во рускиот рудник Уралкали, поради пожар и чад, соопшти денеска компанијата која управува со рудникот. Компанија соопшти дека е започната операција...

Во операцијата „Шкорпион“ разбиена криминална група

Полицијата во Босна и Херцеговина уапсила 12 лица во рамките на големата операција „Шкорпион“, во која е разбиена криминална група, која се занимаваше со...

Надал успешно опериран

Операцијата на десниот глужд на носителот на 17 Гренд слем титули, Рафаел Надал, поминала успешно, соопшти самиот тој на социјалните мрежи. „Матадорот“ поради хируршкиот зафат...