Ознака: Оперативен план

Арсовски: Оперативниот план обезбедува нови работни места

Одговарајќи на новинарско прашање за деталите за Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување што вчера беше усвоен на владина седница и...

Спасовски: Имаме посебен оперативен план за новогодишната ноќ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, соопшти дека МВР има посебен оперативен план за ноќта на 31 декември, како и за утредента на први јануари. Министерот...

Царовска: Оперативниот план за вработување ја исполни целта

Имплементацијата на оперативниот план за вработување придонесе за намалување на невработеноста, која денес изнесува 17,1 проценти, истакна вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска во...