-4.2 C
Skopje
17.1.2022 - 11:52

Ознака: опел

Opel Blitz Гама – резервирај го своето возило сега!

Компанијата Еуроимпекс, генерален увозник за брендот Opel за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, им нуди можност на своите потенцијални клиенти да го...

„Опел“ победници 2021 – возила, луѓе и бренд

Целосно дизајнирана за успех: Opel Mokka-e освои „Златен управувач 2021“ Електричниот транспортер: Opel Vivaro-e е „Интернационално комерцијално возило за 2021 година“ Јасен концепт:...

„Опел“ ја зголемува продажбата на лесни комерцијални возила низ Европа

Силен раст на европскиот пазар Vivaro-e е европски лидер во својот сегмент Combo и Vivaro-e прогласени за комерцијални возила на годината Комплетно портфолио...

Брендот „Опел“ се вклучува во технолошкиот развој на автономијата на моделите...

• Опсегот на „Корса-e“ и „Мока-e“ во WLTP циклусот, се зголемува на 359 и 338 km (со А+ пневматици)* •Продолжување на опсегот преку оптимизација на топлинската...

Без страв од темината интелилукс ЛЕД светла од „Опел“

• Светло како ден: најновите Интелилукс ЛЕД пиксел лајт со 168 ЛЕД елементи • Иновативно осветлување за сите: Приспособлива технологија, без отсјај, Интелилукс ЛЕД во...

„Опел“ проверка на системот за сопирање

„Еуроимпекс“, генерален увозник за Брендот „Опел“ во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија им понудува на своите клиенти намалување од 15 отсто на...

„Опел рекорд Д“: Милионерот од Риселнхајм слави 50 години

 Успешната гама на средни модели дебитираше во јануари 1972 година Првиот дизел патнички автомобил на Opel со 2,1-литарски мотор со 60 КС Спортска...

„Опел Рокс-и“: Ново електрично возило за нови времиња низ градските улици

• Почеток на СУМ ерата: Новиот „Опел Рокс-и“ (Opel Rocks-e) означува одржлива урбана мобилност • Нова мобилност: „Опел СУМ“ го затвора јазот помеѓу скутер и...

Новиот „Опел Грандленд“ – смел дизајн, дигитален кокпит и висока технологија

• Новиот опел визир е составен дел од дизајнот на новиот „Грандленд“, исто како кај Новата „Мока“ • Врвни плагин хибриди плус дизел и бензински...

Уве Хохгешурц нов извршен директор на брендот „Опел“ од 1 септември

Уве Хохгешурц, кој моментално ја извршува функцијата извршен директор за брендот „Рено“ Германија, Австрија и Швајцарија, е именуван за извршен директор на брендот „Опел“...