38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 15:56

Ознака: опасност

Сезонскиот грип е поголема опасност од коронавирусот

Во земјава има доволно епидемиолози за да детектираат коронавирус и затоа нема потреба да се крева паника Првиот потврден случај на заразен од коронавирус во...

Во опасност одржувањето и на ЛОИ во Токио!

Поранешниот потпретседател на ИОК и на Светската антидопинг-агенција (ВАДА), Паунд, кој е член на ИОК од 1978 година, посочи дека е „можно откажување“ доколку...

Тирана во опасност поради „Народни муџахедини“

Приказната за поврзаноста на Албанија со случувањата во Иран трае со години и се однесува на 3.000 члена на т.н. „Муџахедин е кал“ (МЕК),...

АХВ: Сѐ уште постои опасност од појава на болеста африканска чума...

По новиот случај на потврдено присуство на болеста африканска свинска чума кај заловена дива свиња во реонот на Благоевград во соседна Бугарија, која од...

Џихадист пред компјутер поопасен од оној со пушка

На неодамнешниот светски самит за борба со тероризмот, кој се одржа месецов во Израел, овие нови терористи добија кодно име муџахедини 2.0, што во...

Прикриена опасност и од Хезболах

Македонија се наоѓа на маршрутата по која на пат кон Западна Европа годишно транзитираат стотици мигранти од различни делови од светот. Сепак, она што...

Животот на Асанж во опасност?

Третманот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, го загрозува неговиот живот, оцени известувачот на ОН за тортура, Нилс Мелцер. Тој изрази загриженост поради здравствената...

За Владата шанса, за економските експерти опасност

Некои познавачи на економските состојби во земјава предупредуваат дека ниту Македонија не може да остане настрана од светските текови и дека прашање е кога...

Богородичната црква во опасност поради горештините

Главниот архитект на историските споменици на Франција, Филип Вилнев, предупреди дека Богородичната црква може да се урне поради екстремно високите температури кои ја погодија...

Без страв од опасност се вози без возачка дозвола

Со малку искуство и голема увереност дека можат, а притоа сѐ уште не се стекнале со право на управување моторно возило, многумина се решаваат...