24.8 C
Skopje
23.6.2021 - 1:28

Ознака: опасен

Меркел: Британскиот вид на вирусот е поопасен кај младите

Видот на коронавирусот, кој првпат беше откриен во Велика Британија, а сега се шири во Германија, е поопасен кај младите, изјави денеска германската канцеларка...

Периодот меѓу двете вакцини е посоебно опасен

Главниот виролог на Универзитетската клиника во Хајделберг, Ханс-Георг Кројслих, предупредува на опасноста од нови мутации на коронавирусот, особено во периодот помеѓу приемот на двете...

Научниците открија за која крвна група коронавирусот е најопасен

Германски и норвешки научници спровеле студија во која анализирале како инфекцијата од коронавирус напредува во однос на крвната група на пациентите, пренесува „Дојче веле“. Наодите...

Недостигот од мелатонин е опасен

И покрај неговата екстремна важност, за мелатонинот не се зборува доволно. Тој главно се поврзува со квалитетниот сон, иако има и многу други функции....

Прасето Пепа во Кина прогласено за мрзлив и опасен лик

Кинеската интернет-платформа „Довин“ ги отстрани клиповите на британскиот цртан филм „Прасето Пепа“, бидејќи е оценето дека овој лик станал икона на мрзливоста и на...