Ознака: он

ОН го поздравија претседателскиот указ за одржување избори во Палестина

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, го поздрави претседателскиот указ издаден од претседателот на Палестинската Самоуправа, Махмуд Абас, за одржување на палестинските избори, пренесува...

ОН предупредува за последиците од одлуката за прогласување на хутите за...

Не стивнуваат реакциите по одлуката на американската администрација да ги стави јеменските хути на списокот на терористички организации. Предупредување пристигна од ООН. Помошникот на генералниот...

Известувач на ОН со писмо од Трамп: Ве молам, ослободете го...

Известувачот на ООН за тортура испрати отворено писмо до американскиот претседател Доналд Трамп и го замоли да го помилува основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж....

ОН утврдиле дискриминација од страна на гинеколог во Македонија

Комитетот за елиминација на сите форми на дискриминација врз жените при Организацијата на обединетите нации (ООН) утврди повреда на правото на еднаков третман и...

Пендаровски: Здравствените производи треба да бидат достапни за сите

Здравствените производи со сертифициран квалитет треба да бидат достапни за сите, истакна претседателот Стево Пендаровски во обраќање на специјалнатата сесија на Генералното собрание на...

Хилари Клинтон добива нова висока функција

Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден размислува во својата администрација да ја вклучи и поранешната кандидатка за претседател и државна секретарка, Хилари Клинтон, која би...

Каракас одобри зголемено присуство на претставници на ОН за човекови права...

Венецуелската влада се согласи да го зголеми присуството на претставници на Канцеларијата на Високиот комесаријат на Обединетите Нации за човекови права (УНХЦР) во земјата,...

Итна седница на Советот за безбедност на ОН за Нагорно-Карабах

Денеска треба да се одржи итна седница на Советот за безбедност на ООН за регионот Нагорно- Карабах, каде се водат судири меѓу ерменските и...

Амбасадроката на САД во ОН: Уште еден мировен договор на Израел

Уште еден договор за нормализација со посредство на САД меѓу Израел и арапска земја се очекува да биде потпишан во следните ден или два,...

Пендаровски: Неопходни се силни ОН, реформирани и прилагодени на новата реалност

Претседателот Стево Пендаровски преку видео-порака се обрати на настанот на високо ниво, што по повод 75-годишнината од формирањето на Организацијата на Обединетите Нации, се...

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 8 at website https://funimationfree.com one piece stampede dubbed

My Hero Academia 3 (Dub) Episode 25 at Crunchyroll crunchyroll free premium account 2020