24.8 C
Skopje
4.8.2021 - 10:29

Ознака: онлајн

„Буре барут“ на Дуковски на Југословенско драмско позориште онлајн

„Буре барут“ е негова најизведувана драма, преведена е на 18 јазици и поставена во 23 земји, освен на Балканот, и во Холандија, Шведска, Германија,...

Физички и ментален тренинг за подобро здравје и расположение

Нема специфични тренинзи во ваква ситуација, сѐ се сведува на индивидуален избор, на техничките услови и на можностите, но на сите на кои им...

Уживајте во претставите на МНТ во вашите домови

Драга публико, бидејќи овие денови не можете да уживате во магијата на театарската игра, Македонскиот народен театар е секогаш тука за вас. Од утре...

Французинот Гијом Мисо – најпродаван автор онлајн

Онлајн-книжарница „КупиКнига.мк“, која претставува агрегатор на понудата од скоро сите издавачки куќи во Македонија и во регионот, ја претстави листата на најпродавани книги во...

Семејно здравствено осигурување и онлајн со „Еуролинк“

„Еуролинк осигурување“ за првпат на семејствата во Македонија им нуди решение за онлајн- купување на полиса за приватно семејно здравствено осигурување ‒ уникатен продукт...

Корејската филмска архива постави 200 филма онлајн

Откако на годинашниот Кански филмски фестивал режисерот Бонг Џун-хо стана првиот јужнокорејски режисер закитен со „златна палма“, за своето остварување „Паразит“, филмофилите низ светот...