24.8 C
Skopje
27.7.2021 - 10:07

Ознака: онлајн

Претставата „Илузии“ ќе може да се гледа онлајн

Независниот „Вондрленд тиатар“ (Wonderland Theatre) в четврток ќе ја има својата прва театарска премиера онлајн. Претставта носи наслов „Илузии“. Работена е според мотиви од истоимената...

ФФФ: Вебинар, филмови за Дишан и Морен и концерт во втората...

Филозофски Филмски Фестивал во 11.30 ќе организира вебинар на тема „Точка на гледање: Ковид-19 и филмскиот сектор во Северна Македонија“ на кој ќе се...

Онлајн Мајски оперски вечери 2020

Оваа година Мајските оперски вечери ќе бидат одбележани на еден поинаков начин. На официјалниот Јутуб канал, публиката ќе има има можност да проследи 10...

Лидерска средба – онлајн или очи в очи

Предности и мани на дигиталната политика Новиот начин на работење и функционирање од дистанца заради превенција од ширење на коронавирусот е веќе глобален тренд, на...

Онлајн играч на Лото 7, доби 6-ка вредна над 5.000 евра

Најголемата добивка од претходното коло Лото 7, во вредност од 348.297,50 денари, е 6-ка од одиграна комбинација преку онлајн платформата на Државна лотарија. Извлекувањето...

Обложувачниците и казината ќе може да работат онлајн

Економските оператори што организираат игри на среќа може да ја продолжат својата дејност онлајн, одлучи Владата. - Со оваа уредба се обезбедува можност за наплата...

Стравот од вирусот не ја засенува љубовта

Иако вообичаените масовни собири и свадбени веселби сега изостануваат, сепак љубовта е посилна од сѐ, па многумина и во вакви услови се решаваат да...

Пандемијата ги принуди католичките свештеници на онлајн-богослужба

  Велигденските прослави продолжуваат за време на изолацијата Католичките свештеници ширум светот продолжуваат со одржување на велигденската миса, притоа експериментирајќи со нови форми на богослужба, бидејќи...

Контакти со општината во Битола само преку интернет

Од утре општината Битола со битолчани ќе комуницира само онлајн и преку веб-страницата. Ова се нагласува во известувањето на општината Битола упатено до битолската јавност. Според...

„Буре барут“ на Дуковски на Југословенско драмско позориште онлајн

„Буре барут“ е негова најизведувана драма, преведена е на 18 јазици и поставена во 23 земји, освен на Балканот, и во Холандија, Шведска, Германија,...