31.8 C
Skopje
28.7.2021 - 12:22

Ознака: онлајн

Џафери предлага дополнувања на Деловникот за Собранието да може да заседава...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, поднесе предлог за измени на собранискиот Деловник со кои ќе биде овозможено Собранието да работи далечински. Измените се по...

Колку ќе ни треба за функционална онлајн држава?

Пандемијата наметнува целосно дигитално преструктурирање на Македонија Дали Македонија е подготвена да функционира онлајн? Дилемата е исклучително актуелна периодов кога живееме во нова ковид-реалност. Сѐ...

Онлајн продажбата сѐ уште во сивата зона?

Како што расте бројот на онлајн купувачи така се зголемуваат и проблемите на потрошувачите, кои сѐ почесто спорат со продавачите за квалитетот на купените...

Дел од кампањата на Трамп ќе продолжи онлајн

Претходно планираните настани од претседателската кампања на Доналд Трамп, кои предвидуваат учество на американскиот претседател, ќе се движат преку интернет или се привремено одложени...

Народен правобранител: На училиште или од дома, образованието мора да му...

Имајќи го предвид значењето на образованието за правилниот развој на детето и изградбата на неговата личност, Народниот правобранител во пресрет на почетокот на новата...

Поголема контрола на онлајн образованието

Образовниот процес во целина мора да продуцира реално, мерливо и објективно знаење кај учениците и студентите. Сѐ што е спротивно од тоа е на...

На онлајн референдумот во Русија гласале 70 отсто од граѓаните

Во Русија е во тек референдум на кој може да се гласа и онлајн за промена на Уставот, што ќе му овозможи на претседателот,...

„Мајкрософт“ ги затвора своите продавници

„Мајкрософт“ денеска објави дека ќе ги затвори сите свои продавници и ќе има само онлајн продажба, како дел од својата стратегија за промена во...

Ексклузивната монографија на Манчевски достапна онлајн

Ексклузивното издание за Милчо Манчевски, еден од најзначајните и најнаградувани македонски режисери, сега е достапно преку веб-страницата на Кинотеката на Македонија. Монографијата „Манчевски“ во...

Промоција на „Будимир и ретките животни“ од Зоран Пеневски

Утревечер во 19 часот ќе се одржи онлајн промоција на книгата за деца „Будимир и ретките животни“ од Зоран Пеневски, која е во издание...