15.8 C
Skopje
21.9.2021 - 1:38

Ознака: Онлајн-платформа

Сите информации за вакцинацијата од денес достапни на онлајн-платформа

Пуштена е во употреба онлајн-платформата „ковид19вакцинација.мк“ на која граѓаните може да се информираат за вакцините, процесот и фазите на вакцинација. - Сите одговори на најчесто...

МОН: 80 отсто од учениците успешно ја следат наставата

Министерството за образование и наука ги демантира тврдењата на Сојузот на средношколците дека онлајн-платформата чини 15,5 милиони евра. - МОН, како што и претходно веќе...

Царовска: Бојкот на онлајн наставата нема да донесе ништо добро на...

Бојкот на онлајн наставата нема да донесе ништо добро на децата, рече денес министерката за образование и наука Мила Царовска. Родители на деца речиси...

Царовска повикува на трпение додека илјадници ученици уште не можат да...

Илјадници ученици, наставници и родители и утрово не можеа да се приклучат на националната платформа за онлајн учење, на закажаната генерална проба. Требаше да...

МОН: За еден ден на платформата се најавиле над 88 илјади...

Како што беше најавено во текот на вчерашниот ден, кога започнавме со тестирање на Националната платформа за учење на далечина, овој процес е во...

Платформата за онлајн настава се тестира, додека стигаат реакции за нејзиното...

Во тек се тестирањата на платформата, се работи на нејзина оптимизација, велат од Министерството за образование и наука по реакциите во јавноста дека платформата...

МОН: Националната платформа достапна за учениците и родителите

Веб-страницата на Единствената национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за корисниците преку следниот линк. Со цел да се запознаат со...

Поголема видливост на вашиот бренд и од промоција на фејсбук? добредојде,...

Моби Промо - Прва онлајн платформа за мобилен маркетинг Сигурно сте слушнале дека денес, најголем дел од потрошувачите (околу 80%) бараат информации он-лајн, преку нивните...

Третман за Паркинсонова болест со помош на вештачка интелигенција

Центарот за национална технолошка иницијатива при Далекоисточниот федерален универзитет (ДВФУ) во Русија почна со собирање специјални податоци за формирање систем за предвидување на развојот...

ИЏФ лансираше мрежна платформа за џудо-заедницата

Меѓународната џудо федерација (ИЏФ) лансираше мрежна платформа, „ИЏФ ФИТ“, со цел целата џудо заедница да добие можност да тренира, да влезе во форма и...