Ознака: олстар

Кари го предводеше тимот на Леброн до победа на олстар-мечот

Тимот на Леброн Џејмс ја совлада екипата на Кевин Дурант со 163-160 (47-45, 46-49, 45-45 и 25-21) на олстар-натпреварот во кошаркарската НБА-лига одигран ноќеска...

Топин стигна до својата одмазда одејќи на „сигурно“ забивање

Крилниот кошаркар на Њујорк никс Оби Топин ја протна топката низ нозете и ја допре до таблата пред да ја забие со една рака,...

Јокиќ и Дончиќ заедно во олстар-тимот на Џејмс

Капитените Леброн Џејмс и Кевин Дурент ги избраа петорките и резервите за олстар-натпреварот во кошаркарската НБА-лига кој ќе се одигра в недела, во Атланта. Џејмс...

Букер и Јанг извисија за олстар-натпреварот

Тренерите на Истокот и Западот, Квин Снајдер и Док Риверс, ги избраа резервите за олстар-натпреварот во кошаркарската НБА-лига, кој ќе се игра на 8...

Јокиќ и Дончиќ стартери на олстар-мечот

Како стартери на олстар-мечот во НБА-лигата, годинава ќе дебитираат Никола Јокиќ и Бредли Бил. Натпреварот ќе се одигра на 7 март во Атланта. Стартерите избрани...

Дурант и Џејмс засега со најмногу гласови

Вто­ро­то пре­бро­ју­ва­ње на гла­со­ви­те на почетните кошаркарски петорки ќе би­де на 11 фе­вру­а­ри, а гла­са­ње­то ќе за­вр­ши на 16 фе­вру­а­ри, до­де­ка ол­стар-ду­е­лот ќе се...

Сабонис и тандемот на Јута меѓу олстар-дебитантите

Бeм Адебаjо, Џејсон Тејтум, Домантас Сабонис, Руди Гобер, Брендон Инграм и Донован Мичел ќе го имаат своето прво учество на олстар-мечот во НБА-лигата, што...

Турската ѕвезда ѝ укажа чест на родната Македонија на НБА-олстарот

Турскиот интернационалец Чеди Осман, кој е роден во Охрид, ѝ укажа чест на неговата родна земја Македонија, истакнувајќи го македонското знаме на опремата (на едната...