28.9 C
Skopje
16.9.2019 - 14:54

Ознака: олимпија

Со четири олимпијади во историјата

Лазар Поповски, кој првиот олимписки настап во кајак на диви води го имаше во Барселона 1992 година, потоа уште трипати во низа учествуваше на...