Ознака: олимписко злато

Андоновски со САД ќе атакува на олимписко злато во Токио

Американките, кои имаат четири злата од ЛОИ, во Рио 2016 година беа елиминирани од Шведска во четврт-финалето Женската фудбалска репрезентација на САД, актуелниот и четирикратен...

За олимписко злато ќе се игра до два добиени сета

Финалниот натпревар во тенис на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2020 година во Токио ќе се игра до два добиени сета, а не како...

Не би ги менувала победите и рекордите за олимписко злато

Не знам дали во битката против допингот ќе може некогаш целосно да се победи, но во секој случај може подобро - повеќе истраги, повеќе...