Ознака: олимписки репрезентации

Шпанија и Бразил водат со по три олимписки репрезентации

Шпанија и Бразил, на помалку од една година до почетокот на Летните олимписки игри (ЛОИ) в година во Јапонија, имаат најмногу, по три репрезентации...