Ознака: Олимписки маскоти

Олимписките маскоти на промотивна турнеја во Европа

Маскотите на Летните олимписки игри во Токио накратко ја напуштија Јапонија и заминаа на промотивна турнеја низ Европа. Маскотите Мираитова и Сомеити до крајот...