11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 10:54

Ознака: Олимпик Марсеј

Атлетико и Симеоне доминираат во Лига Европа

Атлетико го освои третиот трофеј во ЛЕ (2010, 2012 и 2018), совладувајќи го Олимпик Марсеј со 3-0 во финалето во Лион Атлетико Мадрид е победник...

Прва радост за Марсеј или трета за Атлетико?

Во финалето на Лига Европа, вечерва (20.45 часот), во Лион играат Олимпик Марсеј и Атлетико Мадрид Фудбалерите на францускиот Олимпик Марсеј или на шпанскиот Атлетико Мадрид...