10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 19:05

Ознака: олимпиец

Македонија го поздрави Георгиевски, кој најави нови успеси

Мразот е скршен и ветувам дека на следните големи европски и светски натпреварувања, како и на олимписките игри, ќе имаме повеќе претставници со А-норма...

Силна конкуренција на 56-от Мавровски меморијал

Од македонските скијачи најголеми шанси за висок пласман има олимпиецот Ставре Јада На падините на Бистра во Маврово, во месноста „Мирна долина“ на 13 и...

Ванчо Стојанов-Ване – атлетски олимпиец и рекордер

Атлетичарот од Струмица во периодот од 1993 до 2004 година беше неприкосновен во Македонија во трките на средните патеки. На балканијадите освои девет медали,...

Фелпс размислувал да се самоубие!

Американскиот пливач истакна дека најтешко му било по ОИ во 2012 година, на кои освои четири златни медали и две сребра, по што поминал...