10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:49

Ознака: Оливер Спасовски

Спасовски: Изборите беа кристално чисти, фер и демократски, ДИК да ги...

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, вчерашните предвремени парламентарни избори ги опиша како кристално чисти, фер и демократски. - Изборот е направен, насоката е потврдена, Северна Македонија...

Спасовски: Старт на преговорите за време на германското претседавање со ЕУ

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, денеска ја прими амбасадорката на Сојузна Република Германија, Анке Гизела Холштајн и ѝ изрази честитки за започнувањето на нејзиниот...

Спасовски: Повисоки плати во образованието

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево имаше средба со просветни работници во општината Бутел. Тој ги истакна политиките на СДСМ и рече...

Спасовски во Липково: Социјална помош за плус 34.000 домаќинства

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители од Матејче, Ваксинце, Опае и во липковско ја потенцираше силната посветеност на...

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионерите, стечајците, самохраните родители и...

Премиерот Оливер Спасовски најави економска поддршка за нови категории граѓани како дел од справувањето со последиците од ковид-пандемијата. Платежна картичка ќе добијат пензионерите, стечајците,...

Спасовски од Гази Баба: По 20 години, луѓето добиваат вода и...

Општина Гази Баба е пример како ние градиме, а ВМРО-ДПМНЕ мислеше само како да краде. Јурумлери, првпат по 20 години, добива фекална канализација и...

Спасовски: Избираме сигурна иднина за јавното здравје

Пред нас се многу сериозни избори, на кои избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски перспективи,...

Спасовски: На прагот сме европските стандарди да ги примениме дома

Премиерот Оливер Спасовски во своето обраќање на прес-конференција по повод утврдената Преговарачка рамка за преговори со ЕУ, заедно со министерот за надворешни работи Никола...

Ако има потреба ќе бидат воведени рестриктивни мерки, велат Спасовски и...

Ако има потреба ќе бидат препорачани и воведени рестриктивни мерки. Вака техничкиот премиер Оливер Спасовски и министерот за здравство, Венко Филипче одговорија на прашањата...

Спасовски: Го прочистивме правосудството од корумпирани судии и обвинители

Ова е голем ден за правдата во нашата држава, а со тоа и за брзата развојна економија што ја најавуваме во следниот четиригодишен мандат.Денеска...