6.3 C
Skopje
19.10.2020 - 23:42

Ознака: Оливер Спасовски

Спасовски: Македонија има многу пријатели кои помагаат да се одржи стабилноста...

Во пресрет на референдумот ситуацијата во земјата е стабилна, институциите функционираат, иако постојат сили кои гледаат шанса, преку нарушување на безбедноста, да остварат некакви...

МВР: Спасовски ќе побара разрешување на Велковски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски до Владата на Република Македонија ќе поднесе предлог за разрешување на директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазо...

Спасовски: Размената на информации клучна за борба против актуелните закани

Меѓународната соработка и размената на навремени и точни информации е клучна активност која придонесува кон зголемена ефикасност во борбата против актуелните безбедносни закани и...

Спасовски: Секој ќе одговара за стореното, нема да има амнестии

Не се боревме за да се амнестира криминалот направен од некој. Сакаме правда за сите и секој што се огрешил да одговара за стореното...

Спасовски: Во акцијата не беше воопшто употребена сила

Полицијата нема воопшто употребено сила, а акцијата е спроведена според прописите и правилата, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил...

Македонија нема услови да отвори кампови за мигранти

Македонија нема никакви услови да отвори нови кампови за мигранти, порача денеска министерот за внатешни работи Оливер Сапасовски на сесијата „Миграциска криза и балканска...

Спасовски: Никој кој нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија...

Спасовски смета дека полицијата во неделата постапила правилно

Македонските полицајци во неделата беа напаѓани со дрва и бетонски плочи и еден час се воздржуваа за да ја смират ситуацијата, но нивната реакција...

Спасовски: Немаше прекумерна употреба на сила на протестите

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на Европската комисија во Брисел, за МИА изјави дека не смета дека полицијата...

Министерот за внатрешни работи Спасовски во посета на Тетово

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој беше во работна посета на Тетово истакна дека безбедносната состојба на подрачјето е стабилна, а не очекува...