Ознака: Оливер Спасовски

Oтворени 17. синдикални спортски игри во организација на Македонскиот полициски синдикат

Во Охрид денеска беа отворени 17-тите синдикални спортски игри, во организација на Македонскиот полициски синдикат. На отворањето на настанот се обрати министерот Оливер Спасовски. - Иако...

Спасовски: Продолжува бескомпромисната борба со криминалот и корупцијата

Чест ми е што повторно можам да го водам Министерството за внатрешни работи и заедно со сите вработени да придонесеме за подобра безбедност на...

Оливер Спасовски ја презеде министерската функција во МВР

Во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер Агим Нухиу ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот прв човек на овој ресор Оливер...

Спасовски му ја предаде премиерската функција на Заев

Техничкиот премиер Оливер Спасовски му ја предаде функцијата иден премиер на Зоран Заев, кој пред полноќ беше изгласан за претседател на Владата со 62...

Спасовски најави дека ќе ја преиспита работата на Чулев во МВР

Техничкиот премиер во актуелната Влада, предложен повторно за министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, давајќи отчет за деветмесечно работење на техничката Влада, најави преиспитување...

Спасовски: Во годината кога станавме членка на НАТО стануваме и земја...

Премиерот Оливер Спасовски денеска присуствуваше на свеченото отворање на командата на Бригадата на Југоисточна Европа (СЕЕБРИГ) и 21-годишнина од формирањето на СЕЕБРИГ, во касарната...

Спасовски се сретна со градоначалникот на Боговиње

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, придружуван од министрите за внатрешни работи, Агим Нухиу, за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, и за животна средина, Насер...

Пендаровски: Помирување ни е потребно повеќе од било кога

Во ерата на националните романтизми и национализми, Илинден остана симбол на неспорно изрзената волја за својата држава, заснована врз демократските начела и слободниот живот...

Спасовски: Холокаустот врз Ромите не смее да остане заборавен

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски денеска се обрати на Комеморацијата по повод сеќавањето на жртвите од Геноцидот над Ромите во рамки на Втората Светска...

Спасовски: Да се најде решение за случајот со водоводот во Синичане

Важно е да се постапува по закон и Устав и да не се дозволи да имаме анархија и постапување вон законските прописи, истакна премиерот...