Ознака: Оливер Спасовски

Спасовски за обвинувањата помеѓу Русковска и Муареми: Не може да се...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека обвинувањата меѓу шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска...

Спасовски: И воздухопловите на МВР ставени на располагање при гаснење на...

Авионите се во функција, како и воздухопловите на АРМ. Дополнително имаме два воздухоплови на МВР, кои до годинава не можеа да бидат употребувани за...

Спасовски: МВР очекува договор со ФРОНТЕКС за контрола на граничните премини

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на Фејсбук објави дека МВР е подготвено и очекува во наредниот период да се потпише Договорот со ФРОНТЕКС,...

Спасовски: Убивањето животни нема да се толерира, постапката со ЗОО да...

Полициските службеници вчера во Зоолошката градина во Скопје се соочија со една слика која не доликува на ниту еден граѓанин, а камоли на институција...

Спасовски апелира на мирен протест, го засили полициско обезбедување, блокирана улицата...

Улицата „11 Октомври”, пред македонскот Собранието утрово е затворена за сообраќај поради најавениот протест против францускиот предлог што ќе почне точно напладне. Околу Собранието се...

Спасовски: Никој не смее и не може да преговара за идентитетот...

Никој апсолутно не смее и не може да преговара ниту за идентитетот, ниту за македонскиот јазик во оваа држава. Ниту сегашна ниту било која...

Спасовски повика на свесност и одговорност во протестите

Очекувам сите политички партии да бидат на ниво на својата одговорност и да повикаат на мирни протести. Заеднички да го сочуваме достоинството на нацијата,...

Спасовски со фотографија ја прикажа полициската реакција кај „Скендербег“, тројца повредени...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека полицијата го спречила синоќешниот инцидент кај плоштадот „Скендербег“, кога едно лице впери пиштол, а други...

Спасовски: Протестите мора да бидат мирни и демократски

Граѓаните имаат право на протест и тоа право никој не може да го суспендира. Меѓутоа протестите мора да бидат мирни и демократски, порача министерот...

Спасовски: Сечиј труд заслужува да биде соодветно вреднуван

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати честитка по повод 1 Мај во која порачува дека сечиј труд заслужува да биде соодветно вреднуван. Според...