Ознака: Оливер Спасовски

Спасовски: Од политички причини сакаа инцидент и сензационалност во Вевчани

Од политички причини сакаа инцидент и сензационалност, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за националниот сервис МТВ, во врска со завчерашната...

Спасовски: Казнети се сите до еден што седеа на таа маса

Кривична пријава за функционерите од ДУИ поради прославата за роденденот на Ахмети Министерството за внатрешни работи доставило до Јавното обвинителство кривична пријава за функционерите од...

Спасовски: Имавме генерално мирна новогодишна ноќ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски новогодишната ноќ ја оцени како мирна и без посериозни нарушувања на јавниот ред и мир. Тој кажа дека...

Спасовски: Секој што ќе организира журка ќе добие кривична пријава

Министерот Оливер Спасовски најави засилени контроли по викендиците, становите и апартманите и рече дека никој нема да биде изземен од одговорност доколку организира журки...

Спасовски: Имаме посебен оперативен план за новогодишната ноќ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, соопшти дека МВР има посебен оперативен план за ноќта на 31 декември, како и за утредента на први јануари. Министерот...

Спасовски: Возачот што ги вознемири граѓаните на плоштад не е доволно...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вели дека е добро тоа што полицијата веднаш постапи по објавеното видео со „бентли“ кое вози на плоштадот...

Спасовски: Издавањето викендички на групи луѓе е кривично дело

Кривично дело е издавањето викендички на групи на луѓе кои не се од исто семејство, посочи министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Тој кажа...

Спасовски на регионалната тинк-тенк средба „Ковид-19 и демократијата на Западен Балкан“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски учествуваше на регионалната тинк-тенк средба „Ковид-19 и демократијата на Западен Балкан“ на сесијата под наслов „Зајакнување на демократијата...

Од Спасовски се бара нов закон за оружје и експлозивни средства

Во Министерството за внатрешни работи денеска се одржа средба помеѓу министерот Оливер Спасовски и претседателот на Групацијата за оружје, екплозивни и опасни материи, пиротехнички...

Спасовски: Го следиме издавањето на објекти за прослава и ќе преземеме...

МВР го следи издавањето на објекти за прослава и сериозно ќе преземе мерки, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во синоќешното гостување во...

Watch Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam (https://animeflix.nl/m/0YKN/ep-1) at ANIMEFLIX animeflix kamisama kiss

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 3 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet anime