26.8 C
Skopje
17.9.2021 - 18:31

Ознака: Оле Гунар Солскјер

Солскјер: Новите правила не смеат да го претворат фудбалот во рагби

АНГЛИЈА Се чини дека фудбалот отиде од една крајност во друга, рече Солскјер за „Скај спорт“ Оле Гунар Солскјер го доведува во прашање новото толкување на...

Блескава победа на Манчестер јунајтед за заокружување на првото коло во...

Во последниот натпревар од првото коло на англиската Премиер-лига, Манчестер јунајтед на домашен терен со убедливи 4-0 го совлада подмладениот и реформиран тим на...

Солскјер по 20 години повторно се враќа на „Ноу Камп“

На Манчестер јунајтед кој пред 20 години на Ноу Камп, во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ) го совлада Баерн со 2-1, не му...

Солскјер со акламација избран за менаџер на Манчестер јунајтед

Она што се навестуваше и се очекуваше, се оствари - Норвежанецот Оле Гунар Солскјер е преименуван во постојан фудбалски менаџер на Манчестер јунајтед со...

Преродбеникот го продолжи престојот на „Олд Трафорд“

Премиерлигашот Манчестер јунајтед потврди дека го назначи Оле Гунар Солскјер за постојан менаџер на тимот. Норвежанецот доби тригодишен договор од раководството на „Црвените ѓаволи“. Солскјер...

Дали е претешко бремето да му се биде менаџер на Манчестер...

Солскјер го промени начинот на игра, ги направи фудбалерите, но и Манчестер јунајтед како клуб, повторно среќни. Се вратија позитивното расположение и насмевките на...

Суперрезервата на Јунајтед е привремениот наследник на Мурињо

Оле Гунар Солскјер, поранешниот напаѓач, до неодамна тренер на Молде, настапуваше за тимот од „Олд Трафорд“ повеќе од една деценија, постигнувајќи 126 гола, а...