Ознака: олеснети мерки

Полесен влез на македонски државјани во Косово, Норвешка и Бугарија

Се олеснуваат мерките за влез на нашите државјани во Република Косово, Кралството Норвешка како и во Република Бугарија, информираат од Министерството за надворешни работи. -Со...

Во Австрија без полициски час, Турција ги олеснува мерките против ковид-19

Од денеска во Австрија повеќе не е во сила повеќемесечниот полициски час, што беше воведен како епидемиолошка мерка во борбата против коронавирусот. Министерството за здравство...