Ознака: олег дерипаска

ФБИ сакало да го врбува Олег Дерипаска како американски шпион

Американското биро за истраги (ФБИ) се обидело од Олег Дерипаска и од други руски олигарси да добие информации за наводната поврзаност меѓу руското раководство...

Санкциите на Вашингтон го чинеа Дерипаска речиси една милијарда долари

Рускиот бизнисмен Олег Дерипаска изгубил за еден ден 957 милиони долари заради новите американски санкции, објави Форбс. Министерството за финансии на САД вчера воведе санкции...