8.3 C
Skopje
12.11.2019 - 8:02

Ознака: Октоберфест

Заврши Октоберфест, испиени 7,5 милиони литри пиво

На германскиот фестивал на пивото во Минхен, Октоберфест, којшто беше затворен вчера, биле испиени 7,5 милиони литри пиво. Меѓу 6,3 милиони посетители беа и Бил...

Викендов во Минхен почнува популарниот Октоберфест

Нови безбедносни огради, дополнителни видео-камери, повеќе полицајци - се само дел од безбедносните мерки за минхенскиот Октоберфест на пивото, што годинава почнува на 22...