Ознака: Октоберфест 2018

Во Минхен почна 185. издание на Октоберфест

Во Минхен денеска почнува 185. издание на познатиот фестивал на пивото Октоберфест, јави ДПА. Традиционално, почетокот на настанот е во 12 часот по локално време,...