4.5 C
Skopje
25.2.2020 - 11:52

Ознака: окинава

Протести на Окинава поради преместувањето на американската база

Околу 70.000 лица се собраа денеска на протести на Окинава поради плановите на Владата во Токио за преместување на американската воена база на јужниот,...